550 millió forintot nyertünk. A beruházás az Európai Unió 100%-os finanszírozásával valósul meg. Az elkövetkező két év így a hatalmas belvárosi munkák éve lesz, a Simor János utcától az Erzsébet parkig felforgatják majd a várost.
A mai testületi ülés elején jelentette be Romanek Etelka a pályázat végeredményét. A projekt 2017 februárjában kezdődik (2018. december 31. a befejezés határideje). Talán ekkor elindítják már a Simor János utca elején is a csatornafelújítást, illetve az utca rendbetételét (korábban júliusi, majd augusztusi kezdésről szólt a fáma). Utóbbival kapcsolatban nincs bővebb információnk, az Önkormányzatnak még november 11-én küldtünk kérdéseket a piaccal kapcsolatban. Válaszokat azonban egyelőre nem kaptunk.
Az elnyert pénzből várható legfontosabb fejlesztések:
- Kapcsolatok Háza – Széchenyi tér és Kis-Duna part gyalogos kapcsolatának kialakítása, átjárhatóság biztosítása a tér és a Kis-Duna között, egyfajta kaput nyitva a zárt tér és a sziget között;
- Széchenyi tér 14. számú épület közösségi célú hasznosítása, közösségi terem kialakítása civil- és kulturális szervezetek számára, az udvaron szabadtéri kisszínpad, kertmozi kialakítása;
- Kis-Duna Sétány megújítása: zöldfelületek rendezése, a sétány díszburkolattal történő ellátása, a platán- és gesztenyefasor megújító kezelése, szükséges pótlása;
- Lőrinc utca gyalogosbarát megújítása, zöldfelület kialakítása a járda és úttest között, fák pótlása;
- Zöld pihenőkert létrehozása a Prímás-szigeten, tanösvény létrehozása, ártéri gyümölcsös és fűszernövénykert kialakítása, oktatópavilon csoportos foglalkozások befogadására;
- Közösségi kert kialakítása a Szent István kápolna melletti gondozatlan területen, a telek rendezése, közösségi kert létrehozása,;
- Bajnok utcai közösségi tér kialakítása pihenő- és játszóparkkal, kapcsolódó zöldfelületek megújítása;
- Kis-Duna vízi sportegyesületek számára új csónakház és stég építése, valamint kapcsolódó eszközök beszerzése;
- Petőfi utca zöld „kazettáinak” visszaállítása, hősziget-hatás megszüntetése, veszélyes fák áttelepítése és pótlása;
- Esztergom zöld stratégiai dokumentumainak megalkotása, Prímás-sziget növényfelmérése és kezelési terve, a vonatkozó önkormányzati rendeletek e stratégiához történő igazítása.
Forrás: sajtóközlemény
Azzal kezdeném,hogy szeretnék örülni ezen TOP 20 - as város fejlesztési tervezetnek,hogy végre ESZTERGOM városa / részben / ki lép agödörből !! De azért kétségeim vannak ! Ez a TOP 20 - as projekt az I.T.S. program kivonata, - ami jelen esetben határidővel van ellátva v.i. 2017.01. - 2018.12.31. - ig elkészitendő és a nyert pályázat összege 550 mill Ft.Ha ebböl az összegből és az adott határidőre elkészül,akkor csak gratulálni lehet !! De még azt is mondhatnám " erre külön befizetek " ha ez igaz lesz,ismerve az önkormányzati ciklusok " börbe kötött " GYARAPODÁSI PROGRAMJÁT !!
Ez az elbontás-kiszélesítés szuper ötlet, tetszik! A Pór Antal téri játszótér gyatra kivitelezése miatt vannak kétségeim a majdani munkák minősége miatt, de egyelőre több bennem az öröm, hogy valami történik végre. Lehet tudni, hogy ki(k) készítette a pályázatot és mikor?
Elvileg az új árvízvédelmi vonal megépülte után az egész kis-duna parti védművet el lehetne bontani. Az utca szintjét a fák közt ki lehetne tolni, megcsinálni szépen a kapcsolatot a vízparttal, szélesíteni az egész kis-duna sétányt, a fák túloldalára áttenni esetleg a közutat, a variációk most még végtelenek. Kiváncsi leszek ezzel számoltak-e ennél a projektnél.
"Természetesen" /kormány szokás szerint/ titkosítva lesz legalább 30 évre! :(((
Az ördög mindig a részletekben van... Első olvasásra után nekem kevésnek tűnik ez a pénz ennyi mindenre. A Kis Duna sétány közel 2km hosszú, díszburkolattal átépítve, új növényekkel telepítve tényleg szép lehetne, örülnék is neki, főleg autók nélkül. Új csónakház sem fillérekbe kerül. A Meggyes idején sem értettem, hogy miért kell erőltetni egy új gyalogos átjárót a Széchenyi tér és a Kis Duna sétány között, a tér és a sétány most is jól megközelíthető több irányból. Kérdés még lehetne számtalan, talán másoknak lesz is.
Remélem esztergomi cégek lesznek a kivitelezők, nem a Mészáros&Mészáros Kft. Kik, és milyen megbízás alapján készítik a terveket?
Európai Unió 100%-os finanszírozásával ...