Az utolsó percben győztek a lettek Esztergomban
Sport
2014. nov. 3.

<p style="text-align: justify;"><span>Válogatottunk második mérkőzésén lépett pályára a Prímás-szigeten az Európai Nemzetek Kupája divízió 2/B-csoportjában. Az ellenfél ezúttal Lettország nemzeti csapata volt. A vilniusi vereség után (38-29), amely kis szerencsével akár győzelembe is fordulhatott volna, pozitív előjelekkel készülhettünk a mérkőzésre. A remény egészen az utolsó pillanatokig élt, a hajrákat sajnos nem bírtuk.</span></p>

Már a 4. percben vezetést szereztek a vendégek, majd a félidő folytatásában átvettük az irányítást, a 25. percben Katona Jonathán harmadik ígéretes áttörési kísérletét cél koronázta. Az első játékrészben végig nálunk maradt a vezetés, bár a hajrában ellenfelünk felzárkózott és a lendületük a második félidőben sem szakadt meg, a 43. percben már Lettország csapatánál volt az előny. Később újra átvettük a kezdeményezést, újra fordítottunk, de az emberhátrány és egy utolsó pillanatokban megítélt büntető megpecsételte a sorsunkat.

A végeredmény 14-16 Lettország javára, folytatás jövőre, márciusban Ciprus ellen itthon.