Elszámoltatást Esztergomban is!
13 éve

<p>Az Alkotmánybíróság tegnapi döntése nyomán világossá vált: hónapokon át törvénytelenül vezették Esztergomot. A fideszes döntéshozóknak büntető-és polgárjogi felelőssége is van derült ki Hegedűsné Kovács Enikő Vágó Sebestyénnel közösen tartott sajtótájékoztatóján.</p>

Miután az Alkotmánybíróság tegnapi határozata egyértelművé tette az esztergomi önkormányzat törvénytelen működését, az Országgyűlésnek haladéktalanul ki kell mondania a város önkormányzati testületének feloszlatását – szögezte le a jobbikos képviselő

Emlékeztett 2011. április 12-én Esztergomban az összegyűlt fideszes képviselők „közgyűléssé nyilvánították magukat”, és határozatokat hoztak a szervezési és működési szabályzat megváltoztatásáról, illetve a város „reorganizációs tervének” elfogadásáról. Hegedűsné rámutatott: az aljegyző már ekkor jelezte, hogy az összejövetel nem tekinthető törvényesnek, ám figyelmeztetését nem vették komolyan.

A politikus felidézte, a Jobbik ekkor az Alkotmánybírósághoz fordult, amely tegnap visszamenőleg megsemmisítette a törvénytelen körülmények között meghozott határozatokat. A képviselő hozzátette: pártja üdvözli a döntést, ám nem szabad megfeledkezni arról, hogy a városban az elmúlt nyolc hónapban az ekkor megszavazott reorganizációs terv alapján számos döntést hoztak, s ennek alapján kötöttek megállapodásokat a hitelezőkkel is. Ezekért a lépésekért a döntéshozók – akiknek pontosan tudniuk kellett, hogy alkotmányellenes határozat alapján cselekszenek – büntető-és polgárjogi felelősséggel tartoznak – szögezte le Hegedűsné, hozzátéve: Esztergomban is el kell jönnie az elszámoltatás idejének!

Nem odázható tovább a feloszlatás

Vágó Sebestyén a Jobbik Komárom-Esztergom megyei listájáról bekerült képviselő emlékeztetett: a parlamentben már többször felhívták a figyelmet a város törvénytelen működésére, és kérték a közgyűlés feloszlatását. Ez a lépés a politikus szerint az AB döntése után már elodázhatatlanná vált, s ez ügyben kérdést is intéz Orbán Viktorhoz.

A honatya tájékoztatása szerint az első lépés az volna, hogy a kormány az Alkotmánybíróság véleményét kéri, törvényesen működik-e a település. Ebben az ügyben a taláros testület most a kormány kérése nélkül is egyértelmű döntést hozott, tehát most már nem volna más hátra, mint, hogy az Országgyűlés kimondja a feloszlatást – mutatott rá Vágó.

Hegedűsné Kovács Enikő hozzátette: ebben a kérdésben sem a kormányzatnak, sem a parlamentnek „ nincs mérlegelési jogköre”, az AB hétfői határozata után az esztergomi önkormányzat feloszlatásáig már „csak formális lépéssorozat” lehet hátra, a döntést elkerülni semmiképpen sem lehet.

Forrás: barikad.hu