A kezdeti tervek 2 milliárd forintos felújítást irányoztak elő a déli kanonoksor felújítására, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bsc. képzést indíthasson. A képzés beindításához 100, majd a kezdés után évente újabb 100-100 millió forint támogatást is megszavazott a testület 2008-ban. A pénz azonban a jelek szerint kevésnek bizonyult.
A február 18-i testületi-ülésre a következő előterjesztést kapják meg a képviselők: Az Egyetem az esztergomi kihelyezett képzést a felsőoktatási felvételi tájékoztatóban már 2009-ben meghirdette, és 2009 szeptemberétől 23 hallgató kezdte meg az egyetemi tanulmányait Esztergomban, ideiglenesen a Szent Adalbert Képzési, Lelkiségi és Konferencia Központban (Esztergom, Szent István tér 10.).
Az Egyetem Információs Technológiai Kara (a továbbiakban: ITK) részére az Ingatlan engedélyezési, kivitelezési tervei elkészültek, a beruházás első ütemének várható költsége 2.300 MFt + ÁFA lesz. Az ÁFA-visszaigénylés ingyenes bérbeadás mellett nem érvényesíthető. Szándékaink szerint az Ingatlan átadásával a bútorozás és a felszerelés is átadásra kerül, ezért az egyszeri 100 MFt-os támogatásra nem lesz szükség.
A 2008. évi tervezéskor - az esztergomi kihelyezett képzés költségelemzésekor - az évi 100 M Ft-os önkormányzati támogatás fedezte volna az új képzés beindításának (annak első 5-7 évében nagyobb fajlagos költségigényű) költségeit. Az utóbbi két évben azonban az Egyetem normatív bevételeit a Kormány oly módon csökkentette, hogy azt csak az Egyetem saját egyéb forrásaiból tudná csak fedezni, amit szeretnénk elkerülni.
Javaslom, hogy a fentiek alapján az alábbiak szerint módosítsuk a 766/2008. (X. 16.) és a 828/2008. (XI.27.) esztergomi öh. határozatainkat:
• Az Önkormányzat tulajdonát képező volt déli kanonoksort (Esztergom 16236 helyrajzi számú, természetben Esztergom, Szent István tér 4. szám alatti ingatlan, a továbbiakban: Ingatlan) az Egyetem számára legfeljebb 2.300.000 E Ft plusz ÁFA - azaz kettőmilliárd-háromszázezer forint plusz ÁFA - értékben felújítja, bebútorozza, és az Egyetem részére 50 évre térítés ellenében bérbe adja. A bérleti díj mértékéről az Egyetem és az Önkormányzat között, az Ingatlan átadás-átvétele tárgyában kötendő megállapodásban rendelkezik.
• Az Önkormányzat a mérnök informatikus BSc. képzés beindulásától számítva 2030-ig évente 140 MFt-tal járul hozzá az Egyetem Információs Technológiai Kar esztergomi informatikai bázisú képzése költségeihez.
A költségek fedezetére a 2010 és 2011-es költségvetést jelölik meg.
A megjelenő információk alapján úgy néz ki, hogy az egyetem is annyira fog prosperálni, mint a fürdő.
http://index.hu/belfold/2011/05/04/feltrancsirozzak_a_kozgazt_es_az_felsooktatas_felet/
A tavalyi felvételi követelményeket és a ráfordított összegeket figyelembe véve , jobban járnánk , ha a gyerekek nem is járnának suliba. A Testület egyszerű többséggel megszavazná a diplomát nekik. Akár személyenként, akár tömbösítve az egész évfolyamról szavazhatnának....
Közpénzből,mint az Aquaszigeti belépőket.Aztán ha becsődölünk majd segit az új kormány. vagy úgy jagyja a mintavárost?
Hozzászólásoddal mélyen egyet értek.
Általános és középiskoláinkat tegyük rendbe, ez a kötelezettségünk (polgármesteri hivatalnak) és nem kormányt kell szidni.
Saját dolgainkkal foglakozzunk!
Ha majd bőség kosarát megtaláljuk lehet álmodozni, ez megint merjünk nagyot álmodni, összefüggéstelenül még egy ireális tervet.
Miért is kellene egyetem városnak lennünk?
Iskolaváros vagyunk/voltunk.
Nézzük már meg, hogy ebből a pénzből a város összes (!) iskoláját fel lehetne újítani, lehetne korszerű eszközöket beszerezni, esestleg minden gyereknek laptopot adni már alsó tagozatban. Az innováció és a jövő generációjába való befektetés lenne.
Jó hogy azok döntenek ilyan dolgokról akiknek fejelnként nem jön ki az egy diploma!
Most vannak máló falak, erős csatorna szag, palatábla, rossz közérzet.
Vagy esetleg ez: Még több pénzből sem leszünk egyetemváros.
Ha ez igaz, akkor a topic címe helyesen: Még több pénzből nem leszünk egyetemváros.
1, Tudom, hogy akkor az ÁFA levonható. De gondolom ezért lett 140 millió a 100-ból, hogy biztosan kijöjjön a bérleti díj.
1. A bérleti díj az áfa-visszaigénylés miatt szükséges, mint leírták. Ha jól olvastam.
2. no comment :)
Két dolog:
1, Továbbra sem értem, hogy mért városi feladat az egyetemépítés - ráadásul nem is a városé, nem ő működteti, nem ő tulajdonolja. Továbbá az önkormányzati törvényben sincs előírva kötelező feladatként. Ez már most kétszer annyi, mint a fürdő indult annak idején. Az menetközben megduplázódott. Itt még csak 50%-os emelkedés volt a kiinduláshoz képest. Az még további furcsaság, hogy az egyetem fizet bérleti díjat, cserébe a város ad 20 évre évenként 140 millió Ft-t (itt 100 M-ról indult a dolog) .Az még egyszer a felújítás ára. És hogy vállalahat egy képviselőtestület 20 évre kötelezettséget?
2,Az érettségi után elmúlt 20 egynéhhány évben már össze lehetett volna hozni egy diplomát.
Azon röhögök egy jóideje, hogy mióta nem merik megmondani Meggyesnek, hogy a BSc az az ami régen a főiskolai képzés volt... Ennyit az egyetemvárosról.
Varázslat Gábor. Varázslat. De kinél van a varázspálca? Villanyszámlát kifizetni az olyan snassz. Amarra költeni milliókat, az olyan jól hangzik.
A kérdés a következő: villanyszámlákra sincs pénz. Akkor ezt miből?