Az Esztergomi Sakk Club az NB II közelébe került
Sport
2016. dec. 19.

<p>A hétvégén rangadót nyert a csapat a Szentgyörgymezői Olvasókörben.</p>

Az M1 bajnokságban második helyezett Géniusz Tata-Naszály II. csapata érkezett városunkba (a Géniusz Tata-Naszály első csapata az NB II-ben szerepel), Szabó Marciék a rangadón 7-3-ra könnyedén nyertek.

Nyert: Szabó Márton Mihály, Jr. Ravasz László, Szabó Lajos, Szabó Mátyás Pál, Ónodi Sándor

Döntetlenül: Kovács Géza, Egri Gyula, Pálinkás Bálint, Kovács Vilmos végzett

Az Esztergomi Sakk Club így 7,5 pontra növelte előnyét, a hátralévő két mérkőzésen a regionális gyermek sakkbajnokságban vitézkedő Esztergomi Sakkiskolások szerephez jutnak, és a felnőtt csapatban is bemutatkozhatnak.

Valószínűleg játéklehetőséget kap: Pétervári Szabolcs, Fekete László, Marosvári Gergő és Spanberger Richárd. Kell a fiataloknak a rutin, annál is inkább, mivel a bajnokság megnyerése után NB II-es osztályozó vár az ESC-re.

Az eredmények alapján nemzeti bajnokságban a helye városunk csapatának! Most egy lépéssel közelebb kerültünk a nagy célhoz.

 

Esztergomi Sakk Club

(forrás)