Ünnepélyes erdeményhirdetés keretében díjazták az eurorégió vers- és mesemondóit

Ünnepélyes erdeményhirdetés keretében díjazták az eurorégió vers- és mesemondóit

2016. 05. 04. 11:53

Tzenharmadik alkalommal került sor az Ister-Granum Eurorégiós Vers- és Mesemondó Versenyre. Idén 16 iskolából érkezett nevezés a művészeti erőpróbára. A díjakat természetesen az Eurorégió központjában, Esztergomban adták át.

A régiós vers- és mesemondó versenyre 16 iskolából érkezett nevezés (II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk.-Nagysáp, Dobó K. Gimnázium-Esztergom, Babits M. Általános Iskola-Esztergom,  Táti III. Béa Általános Iskola,  Feszty Á. Általános Iskola-Komárom, Zrínyi Ilona Általános Iskola-Dorog,  Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola-Esztergom, Sárisáp és Környéke Körzeti Ált. Isk.-Sárisáp, Mindszenty J. Kat. Ált. Iskola-Esztergom, Alapiskola-Nána, Ady Endre Alapiskola-Párkány, Egyházi Alapiskola-Kéty,  Stampay János Alapiskola-Köbölkút, Alapiskola-Szalka, Kisújfalui Alapiskola, Ipolyszakállos). Az eredményhirdetést április 23-án és 24-én rendezték a Féja Géza Közösségi Házban, ahol köszöntőt mondott Erős Gábor, a Köznevelési, Ifjúsági és Sport Bizottság elnöke, illetve Tóth Tamás Béla, a Közösségi Ház igazgatója is. Az ünnepélyes díjátadót Kniezl Rebeka vezette, a versenyt pedig Nagy Anita szervezte.

A verseny zsűrijének elnöke Sinkó Gyula szerkesztő volt, a zsűri további tagjai: Maronka Csilla színésznő, illetve Graczár Mihály amatőr színész.

A versenyt Esztergom Város Önkormányzata, a KEM ISZI Glatz Gyula Idősek Klubja, az Esztergomi Művelődési Ház, id. Vizi István, illetve a Strázsahegyi Közösségi Televízió támogatta.

Díjazottak

Alsós vers:

Első helyezett: Imre Inez ( 1.o., Romhányi József: A bölcs bagoly; Zrínyi Ilona Általános Iskola-Dorog, Felk.: Kovács Klára)

Második helyezett: Mikus Emma (4.o., Kovács Barbara: Kutyakaland; Egyházi Alapiskola-Kéty; felk.: Molnár Judit)

Harmadik helyezett: Máté Amina Dóra (2.o., Vesztergom Andrea: Kistestvérem született; Egyházi Alapiskola-Kéty, felk.: Molnár Judit)

Különdíj: Burán Beáta (2.o., Békés Márta: Hétfőn a hetes még nagyúr; Mindszenty József Kat. Általános Iskola – Esztergom, felk.: Ujpesti Gizella), Rigler Márton (4.o., Sipos Gyula: Vers versmondó versenyre, Mindszenty József Kat. Általános Iskola – Esztergom, felk.: Ujpesti Gizella), Varga Barnabás (1.o., Iván Magda: Kicsi vagy nagy, Stampay János Alapiskola-Köbölkút, felk.: Csepiga Gizella)

Felsős vers:

Első helyezett: Hordós Kíra (7.o., Kányádi Sándor: Fától fáig, Feszty Árpád Általános Iskola-Komárom, felk.: Antal Tímea), Muth Bianka (5.o., Várnai Zseni: Csodák csodája, Feszty Árpád Általános Iskola-Komárom,felk.. Simonicsné Lődör Melinda)

Második helyezett: Vrábel Vanessa (9.o., Wass Albert: Otthon, Egyházi Alapiskola-Kéty, felk.: Molnár Tímea)

Harmadik helyezett: Uhrin Dominika (8.o., Weöres Sándor: A kutya, Ipolyszakállos, felk.: Chrenko Ildikó), Kovács Richárd (8.o., Romhányi: Divatkereskedés, Mindszenty József Kat. Általános Iskola – Esztergom, felk.: Bégányi Gáborné Juhász Marianna)

Különdíj: Hájik Vivien (7.o., Weöres Sándor: Az éjszaka csodái, Alapiskola-Szalka, felk.: Soós Éva), Kovács Emese (5.o., Arany János: A tudós macskája, Ady Endre Alapiskola-Párkány, felk.: Kovács Bernadett), Matuzsinka Zsombor (5.o., Lackfi János: Ízirájder, Mindszenty József Kat. Általános Iskola – Esztergom, felk.: Bégányi Gáborné Juhász Marianna), Varga Izabella (6.o., Wass Albert: Üzenet haza, Sárisáp és Környéke Körzeti Ált. Isk.-Sárisáp, felk.: Farkas Lászlóné)

Alsós mese:

Első helyezett: Kulcsár-Elek Hanga (4.o., A három selyp leány – magyar népmese, Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola-Esztergom, felk.: Kulcsár-Elek Csilla)

Második helyezett: Kiss Fábián (2.o., Móra Ferenc: Sündisznócska lovagol, Táti III. Béla Ált. Isk., felk.: Baumann Ildikó)

Harmadik helyezett: Riedly Bence Levente (2.o., Lázár Ervin: Szervusz, Mufurc,  Egyházi Alapiskola-Kéty, felk.: Molnár Judit)

Különdíj: Kiss Hanna Léna (1.o., A fösvény gazda és a székely szolgáló – székely népmese, Zrínyi Ilona Általános Isk.-Dorog, felk.: Zicsi Enikő), Sebők Viktória (Szutyejev: A gomba alatt, Kisújfalui Alapiskola)

Felsős mese:

Első helyezett: Fülöp Orsolya Blanka (9.o., Karinthy Frigyes: Ki kérdezett?, Egyházi Alapiskola-Kéty, felk.: Molnár Tímea), Horváth Noémi (9.o., Rejtő Jenő: Piszkos Fred a kapitány (részlet), Ipolyszakállos, felk.: Mgr. Fábry Péter)

Második helyezett: Muth Bianka (5.o., Lázár Ervin: Vacskamati virágja, Feszty Árpád Általános Iskola-Komárom, felk.: Simonicsné Lődör Melinda)

Harmadik helyezett: Kucman Kitti (8.o., Janikovszky Éva: Te ezt még úgysem érted, Stampay János Alapiskola-Köbölkút, felk.: Csepiga Gizella)

Különdíj: Németh Enikő (6.o., Fehér Klára: A farkas, Egyházi Alapiskola-Kéty, felk.: Molnár Tímea), Veres Emese Fanni (7.o., Tarcsai Szabó Tibor: Cérnakő és az idegen, Alapiskola-Szalka, felk.: Soós Éva)

Még nincsenek kommentek :(