Sok esztergomi vitéz cseh sárkányt győz
Sport
2015. okt. 13.

<p>Nemzetközi mérkőzésen léptek pályára a vitézek Esztergomban, sor került az új játékosok bemutatkozására is.</p>

Az esztergomi csapatban új játékosként bemutatkozott Tanase Laurentió Tase-, Bradu Bogdan tolongás játékosok Romániából,valamint fullbeck poszton Bale Nicó Argentinából. Borongos, kissé szeles idő várta a csapatokat. Azonnal a hazaiak kezdeményeztek, beszorították a cseh bajnokcsapatot és az ötödik perc meghozta az első hazai célt  Koller révén rákapcsoltak a vendégek, és a tízedik percben az egymásra váró hazai védők között kiegyenlítettek. A vendég célt követően erősítettek a vitézek.

Sorozatos támadásaikat a vendégek csak szabálytalanul tudták megállítani így a 18,valamint a 21.ik percben megítélt büntetőket Suiogán Károly játékos edző, kíméletlenül kihasználva előnyhöz juttatta csapatát. A második játékrész is hazai fölénnyel indult és Gyurcsik révén nőtt az előny a 9 percben. Sőt Suiogán újabb büntetőkből növelte az előnyt 24 :7 -re. Húsz perc után fáradni látszott a hazai csapat, ezt kihasználva a rutinos brnoiak két céllal 24 :19 re módosították az eredményt. Az utolsó percekben egy vendég támadást elcsípve Jámbor állította be a végeredményt. A jól játszó Vitézek megérdemelten nyerték a találkozót. Az új játékosok bemutatkozása sikeresnek mondható.