Esztergomi futók versenyeztek Bambergben
Sport
2015. máj. 8.

<p>Hetedik alkalommal rendezték meg Bambergben a Világörökség futást, melynek különböző futamain a testvérvárosi meghívottak sorában az Esztergomi Futóművek Amatőr SE tagjai is részt vettek. Bajorország legnépesebb futóversenyének több mint 12 ezer fős mezőnyében 29 lelkes esztergomi futó ért célba.</p>

2003 óta minden második év május első hétvégéjén rendezik meg Esztergom egyik németországi testvérvárosában, Bambergben a Világörökség futást (Weltkulturerbelauf), melyen eddig szinte minden alkalommal részt vettek az Esztergomi Futóművek Amatőr Sportegyesület futói is. A már 10 éves klub idén rekordszámú résztvevővel képviselte hazánkat és városunkat a sportrendezvényen: a 4,4 km-es futáson heten, a 10,9 km-es versenyszámban hatan, a félmaratonon pedig tizenhatan álltak rajthoz.

A futók már május elsején kiutaztak Németországba, ahol este közös vacsorán vettek részt a már szintén ott lévő testvérvárosi csapatokkal. Szombaton a rajtszámok átvétele és a gyalogos városnézés mellett lehetőségük nyílt egy hajókiránduláson való résztvételre Bamberg folyóján, a Regnitzen, este pedig Andreas Starke főpolgármester adott fogadást a küldöttségek tiszteletére.

Vasárnapra szabályosan ellepték a futók és a szurkolók a várost, pedig az időjárás nem kedvezett a versenyzőknek, szinte egész nap esett az eső. A helyi óvodások és iskolások délelőtti futamai után délután kezdődtek a nyílt versenyek, amelynek útvonalán több mint 30 ezer néző állt sorfalat a futókat biztatva.

Valamennyi távon a hangulatos belvárosi utcákon futottak, és minden résztvevőnek fel kellett mászni a dómhoz is, melynek gótikus falai között látható Szent István királyunk szobra, a híres bambergi lovas.

A nehéz pálya ellenére szép eredményekkel büszkélkedhetnek az amatőr futók. A 280 méteres emelkedővel tarkított félmaratonon a magyarok legjobbja Engelbrecht Zoltán lett (1:27:45), aki abszolút 59, korcsoportjában pedig a 11. helyen végzett, Kis Éva pedig a kategóriájában a 6. helyezést szerezte meg.

A 10,9 kilométeres versenyben Aranyossy Tamás korcsoportjában a 4. lett, a 4,4 kilométeres futamban pedig Kuti Blanka a 7., Szekeresné Wieland Ilona pedig a 2. helyet szerezték meg korcsoportjukban.