A Budapesti II. és III. Kerületi Bíróságon 2-2 millió forint kártérítés iránt indított pert első fokon elvesztette Esztergom Város Önkormányzata és Polgármesteri Hivatal. A pert Csomor Sándor ellen indították. A per érdekessége, hogy Esztergom város jegyzőjének a Szeretgom portálon kifejtett kijelentései miatt nyújtott be keresetet a két felperes.
A felperes jogi személyek az alperes több kijelentését is jó hírnevüket sértőnek vélelmezték - a per tárgya lényegében ezek miatti kártérítési igény megállapítása lett volna. A bíróság azonban elutasította a felperesi keresetet, és indoklásában több helyen is igen érdekes, az egész város közvéleményének figyelmére igényt tartó tényeket állapított meg.
A bíróság először is megállapította, hogy Csomor Sándor azon kijelentései, melyekben Meggyes Tamásra, vagy Marosi Györgyre nézve tesz megállapításokat, semmilyen esetben sem értelmezhetőek a felperes Önkormányzat és Polgármesteri Hivatal tevékenységére, jó hírnevére nézve sértőnek, hiszen a jogi személy és a jogi személyt vezető természetes személy nem ugyanaz. Arra is felhívta a bíróság a figyelmet, hogy sem az "Esztergom", sem a "város" szavakat nem lehet automatikusan egyik felperessel sem azonosítani.
Az ítélet hivatkozik arra, hogy fokozott alkotmányos védelmet élveznek az olyan értékítéletek, amelyek a közügyekre vonatkozó vélemények ütköztetésében kapnak hangot, még akkor is, ha esetleg túlzóak és felfokozottak. A demokratikus jogállam állami és önkormányzati intézményeinek szabad bírálata, működésük és tevékenységük kritikája - még ha az becsületsértő értékítéletek formájában történik is - a társdalom tagjainak, az állampolgároknak olyan alapvető alanyi joga, amely a demokrácia lényegi eleme.
Az egyes hozzászólások elemzése során a bíróság megjegyzi: a Marosi Györggyel kapcsolatban alkalmazott "áljegyző" megjelölés a rendelkezésre álló bírósági határozatok tükrében nem nélkülöz minden alapot. Az ilyen és ehhez hasonló értékítéleteket, melyekben nincs indokolatlanul sértő, lealázó tartalom a közszereplő felperesek tűrni kötelesek.
A felperes Önkormányzat és Polgármesteri Hivatal összesen 250 ezer forint perköltséget köteles fizetni az alperes ügyvédjének.
Az ítélet nem jogerős, a teljes szövege itt olvasható.
dr. Csomor Sándor ügye 2005-ben kezdődött
Elfogadom.Kérem levonni Kb egyharmincezred részét,ami esztergom lakossága.(KB)Csak ezt a f......kalapot vigyék már innen.A bandájával együtt!!Moderátorok!!! Milyen szépen fogalmaztam,pedig nem is ittam!!!
Végigolvastam az ítéletet. Döbbenetes, hogy mennyire be vannak rezelve a jegyző tervezett, sebészi pontosságú vizsgálatáól. Nyilvánvaló, hogy vannak dolgok, amelyeket jobb, ha nem lát a "valódi" jegyző, hiszen akkor - hivatalból - esetleg lépnie kell(ene).
dr.Csomor tehát teljesen olyan helyzetben van, mint a Jobbik. Ő nem kap teret a munkaasztalánál, mert akkor bizonyosan találna valamit, a Jobbik pedig nem kap teret - vagy csak nagy kínkeservvel, igen minimálisat - a médiában, mert akkor az embereknek nyílna ki a szemük, majd pedig a bicska a zsebükben.
A kommunisták módszere volt az, hogy megfosztották az ország lakosságát a világgal kapcsolatos információktól, s így nem volt mi után áhítozni senkinek,
Ez a fajta hírzárlat nem jelent mást, mint az aktuális rezsim félelmét attól, hogy az emberek "megvilágosodnak" és netán "megdorgálják" a "vetítőket" oly módon, hogy nem őket választják.
Nem akarok okoskodni, de a magatartás egyértelműen utal arra, hogy mi lehet a valódi motívum, amikor valakit tűzzel vassal akarnak visszatartani a nagy nyilvánosság elől.
dr. Csomortól tehát rettegnek - ami különös, mert ha "nem tettek rossz fát a tűzre", akkor semmi okok erre.
A Jobbiktól rettegnek, ami különös, mert ha nem verték át az országot eddig, akkor erre ugyancsak semmi okuk.
Lenne egy teoretikus kérdésem.
Marosi amikor magát áljegyzőként a helyi választási iroda vezetőjének tünteti fel és például meghatározza a választási körzeteket a városban, akkor nem követi el ezt a bűncselekményt?