A szállodafejlesztések terén Budapestet még élénk aktivitás jellemzi, de a tervezőasztalon levő projektek esetében már egyre gyakoribb a beruházás átgondolása, halasztása. A jövőben ez az ingatlanszegmens várhatóan tovább fog gyengülni Balla Ákos, a Colliers Magyarország Kft. értékbecslő és piackutató divíziójának igazgatója szerint.
Jelenleg Budapesten négy darab ötcsillagos szállodát és tíz négycsillagos szállodát építenek, vagyis tizennégy nagyméretű, döntően 100-200 szobás hotel épülhet fel 2010 végéig.
Már most is érzékelhető a bankokkal folytatott tárgyalások során, hogy a hotelpiac kevésbé preferált területté, sőt van ahol már egyenesen tabuvá vált.
A klasszikus üzleti utazások száma drasztikus csökkenésen ment keresztül, mivel a nemzetközi tevékenységet folytató cégek visszafogják az utazási kiadásaikat, és az üdülési túrizmusban is egyre nagyobb részt képviselnek a keveset költő turisták. A régóta vizionált konferenciaturizmus fellendülése jelenthet megoldást, ehhez ugyanakkor 500-1000 fős befogadóképességű, nemzetközi színvonalú konferenciaközpontok fejlesztésére is szüksége lenne a hotelek számára. A kisebb, pár száz főt kiszolgáló konferenciahelyszínek adottságai ugyanis sok esetben már nem felelnek meg az aktuális piaci igényeknek.
Összegezve a trendeket a Colliers International szakembere rámutat, a hotel ingatlan fejlesztések terén stagnáló és lefelé ívelő időszak köszöntött be
Teljes cikk: http://www.colliers.hu/content/view/287/385/lang,hu/
A válság miatt állnak az Aqaplus Kft. beruházásai
Nem tudtak egyelőre célba érni az Aquaplus Kft. szállodafejlesztései. György Zoltán ügyvezető kérdésünkre elmondta: a válság miatt az elmúlt egy évben nem sikerült hitelt szerezniük a három szállodaberuházáshoz (Hotel Aqua - Esztergom, ability hotel - Tamási, wellness szálloda - Siklós), és egyikhez sem tudott emiatt lehívni pályázati támogatást. Csak remélni tudja, hogy újraszerződhet a fejlesztésekre, s az eredetileg előírt 2 éves megvalósítási idő kitolható 3 évre. A bankok olyan indokokkal utasították vissza egyébként a hitelkérelmét, hogy szállodafinanszírozásban nem szeretnének most részt venni, nem tudják, hogyan érinti majd a turizmust az elhúzódó válság, az üzleti tervben említett évről évre növekvő, 40, majd 50 és 60 százalékos kihasználtság szerintük túl kockázatos, bizonytalan a válság miatt a forintárfolyam és a betervezett költségek (például energiaárak) alakulása is, illetve a fenntartás.
A nehézségek ellenére az esztergomi hotel saját erőből 50 százalékos készültségen áll, a siklósi fejlesztést a pedig a nyereség visszaforgatásából, vagyonelemek átstrukturálásából, értékesítéséből tudták megkezdeni. A Tamásiba tervezett hotelfejlesztés még nem kezdődött el.
Az Aquaplus Kft. nem mond le a fejlesztésekről, megpróbálnak más eszközökhöz folyamodni. Mint György Zoltán elmondta, megpróbálnak szlovák befektetőket bevonni az esztergomi projektbe, a tamási ability hotel iránt pedig egy svéd betegbiztosító érdeklődik, s akár svéd befektető vagy bank bevonása is szóba jöhet. Siklóson a cég szeretne saját maga fejleszteni, a komplexumot Magyarország legszebb wellness-szállodájának szánják.
( Forrás: http://www.turizmus.com/article.php?id=1812&PHPSESSID=fdaa443dbb98eb5072b6996f1d9be62b )
Az utóbbi órákban elburjánzott offolást töröltem. Kérek mindenkit, hogy az eredeti támával foglalkozzon, ha offolni van kedve, akkor az Offoljunk című fórumot használja !
MIntha ilyen probléma lett volna a Visegrádi hotelnél is. Ott már régóta áll minden.
Ujabban csak ilyen "selejt" -már bocsánat ha megsértek valakit- épitészeket lehet találni? Dorogon a Mária utcai háznál is volt a nyitott teraszra a tervben berajzolva radiátor. ???? Érthetetlen.
,
http://hvg.hu/hvgfriss/2009.48/200948_EGERSZALoKI_FuRDoPRoJEKT_ALLAMI_KIVASARLAS_.aspx
Máshol sem jobb a helyzet, mint a garázsbeázós, csakazértázikbe, mert nincsen rajta tető projektünk itt helyben. Érdekes történet, a hvg-ben mintha hosszabb lett volna a cikk.
Vicc az egész. Csak az a baj, hogy milliárdokkal játszanak, nem mint egy macska a wc-papirral.
Esztergom turizmusát átrendezik a szállodák
P.S.
Komment a címhez: nem csak a turizmusát rendezik át...
És akkor még nem is beszéltünk a decemberben megnyíló 80 szobás Hotel Bellevue-ről, igaz, abban legalább nincs benne a város, tehát a beruházó-tulajdonos a saját pénzét kockáztatja.
Puci vajon mennyit késett az ünnepségről? Mert hogy késett, az biztos!
Vitathatatlan hogy a városnak régóta szüksége van egy minden igényt kielégítő nagy kapacitású szállodára .
Úgy tűnik ezt is sikerűlt túlteljesíteni. Jövöre kettő is lesz ha igaz ráadásul egymás mellett.
Az egyik egy csőd közeli "fél műszakos "élményfürdőre épül, a másik egy csőd közeli város kivilágítatlan bazilikájára ,miközben a kereslet hiánya és az árverseny következtében egymás konkurenciái lesznek.
Most ott tartunk hogy Gimesi úr mint tulajdonos ,ez így rendben is van csak én olyasmire emlékszem hogy a város is benne van ebben a nagyszabású elképzelésben ,de lehet hogy én tévedek .
Örülök hogy fotja bokréta ünnepre is ,bár a rossz nyelvek szerint most költötték el az utolsó forintjait ennek az átgondolt projektnek,adja az ég hogy ne így legyen .
Legalább a Híd lapnak van miröl írnia .
154 szobás lesz a Maria Valéria Hotel
A képen balról jobbra Meggyes Tamás Esztergom polgármestere, Gimesi Sándor a Maria Valéria Hotel tulajdonosa, Bocsák László a szálloda igazgatója.
( Forrás: Turizmus Panoráma Bulletin, 2009/229. )