Szlovákiában „arattak” a magyar birkózó gyerekek
Sport
2009. szept. 18.

<p>2009 szeptember 11.-12.-én Szlovákiában a Naszvadi sporcsarnokban immár hetedik alkalommal rendezte meg a Komáromi Spartacus Birkózó klub és a Naszvadi Szabadidő központ a VII. KÚR Géza meghívásos nemzetközi diák és gyerek kötöttfogású birkózó emlékversenyt, melyen 4 ország: Szlovákia, Magyarország, Cseh ország és Lengyelország 134 ifjú birkózója vett részt, 15 Birkózó klubbot képviselve.</p>

A színvonalas egész napos birkózó verseny nagy érdeklődést váltott ki a helyi sportszerető lakosoknál, hisz a verseny befejezéséig (19,00 óráig) sokan tekintették meg a helyenként nagyon harcias és mindenre elszánt küzdelmeket, melyek helyenként meg voltak tűzdelve szemre is nagyon szép és látványos fogásokkal, volt tehát mit nézni.

A BVSC-DEGA esztergomi, táti és tokodi szakosztálya 24 versenyzővel vett részt a versenyen, ahol három korcsoportban birkóztak a sportolók. Ezen három korcsoporttal együtt összesen 8 aranyérmet, 2 ezüstérmet, hoztak el a fiatalok, ami mellé az első három helyezett kupát is kapott. Az érmeseken kívül három 4. helyet, hat 5. helyet és kettő 6. helyet szereztek a csapattagok.

A kimagasló eredményeknek köszönhetően Lévai Zoltán vezetőedző vehette át a csaptversenyért járó különdíjat, második helyen a Cseh diák válogatott és harmadik helyen a Szlovák Trencsén Turnai Birkózó klub végzett.

Szlovákia Lesvadi Kötöttfogású birkózó verseny - 2009. 09. 12.